• naše weby..
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: "Hodina Země" - historická brána a kostel ve tmě

Jihlava se letos připojí k akci Hodina Země 2016. Celosvětová událost na podporu životního prostředí a klimatu se odehraje v sobotu 19. března 2016 od 20:30 do 21:30 hodin.

Zapojení se k Hodině Země 2016 spočívá ve zhasnutí například veřejného osvětlení, nasvícení památek nebo jiné světelné zdroje v majetku obce. „V Jihlavě bude na hodinu vypnuto osvětlení Brány Matky Boží a kostela sv. Ignáce z Loyoly. Hlásíme se tím k myšlence ochrany životního prostředí a šetrného nakládání s přírodními zdroji,“ uvádí za radnici náměstek primátora Jaroslav Vymazal.

V České republice se k akci loni připojilo na 150 měst, obcí, památek a dalších subjektů, například Velké náměstí v Hradci Králové, osvětlení chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře nebo sportovní stadiony v Ústí nad Labem. Symbolickým gestem obce dávají najevo, že jim není lhostejná ochrana životního prostředí a zejména klimatu.

Právě ochrana klimatu a snižování spotřeby energií bude tématem dalších let, díky nové dohodě podepsané v závěru loňského roku v Paříži. S tím se pojí i efektivní využívání energie či rozvoj obnovitelných zdrojů a decentralizované energetiky v obcích České republiky.

Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Zlaté Hory: Městská výtopna na spalování dřevěné štěpky

Městská výtopna na spalování dřevěné štěpky

Zlaté Hory