• naše weby..
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: Škola zvítězila v soutěži o nejlepší energetickou kampaň

Nejlepší informační kampaň se zaměřením na hospodaření s energií v rámci mezinárodní soutěže U4energy vznikla na střední škole obchodu a služeb v Jihlavě. Škola si za svůj projekt přivezla hlavní cenu z italské Neapole.

Jak funguje větrná elektrárna, proč se rozjede auto na solární pohon, jak se dá v domě ušetřit pomocí slunečních kolektorů nebo jestli je lepší topit peletami z biomasy – to všechno se žáci základních škol dozví místo od učitelů od svých o něco starších vrstevníků.
Svou kampaň studenti nazvali Energie a my. V Neapoli přebrali ocenění udělované Evropskou komisí, které získali v konkurenci 24 škol ze šesti evropských zemí. Ocenění škola získala i za další aktivity, které jsou součástí projektu - studenti například hledali energetické úspory ve školních budovách, mapovali obnovitelné zdroje po celé Vysočině a teď slaví úspěch i jejich energetické zpracování známé televizní soutěže Chcete být milionářem.

(Informace převzata v www.ceskatelevize.cz/ct24)

Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

ŠVÝCARSKO: Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

Kanton ŽENEVA a VAUD: Příručka pro zelené nakupování

ŠVÝCARSKO / Switzerland